Magle przemysłowe

Magiel HPM-G / HPM–G-GAS

Ogrzewany gazowo magiel wysokojakościowy z technologią ECO-2-Power w celu obróbki bielizny stołowej bez wykorzystania tasiemek. Dzięki zastosowaniu elastycznej taśmy grzewczej w połączeniu z dużą średnicą wału magiel HighPower GRAND osiąga bardzo wysoką jakość odparowania pomimo zastosowania tylko jednego wału. W taki sposób można obrabiać bieliznę o wysokich wymaganiach jakościowych bez użycia tasiemek. Wysokiej jakości powierzchnia […]

Magiel HPM-G / HPM–G-GAS
Magiel HPM  / HPM – GAS

Magiel HPM / HPM – GAS

Najmocniejszy magiel na świecie. Maksymalna wydajność na minimalnej przestrzeni. Magiel High Power Mangel HPM charakteryzuje się szczególnie wysoką wartością odparowania bielizny, jak również niespotykaną jakością wykończenia. Dzięki ruchomemu łożyskowaniu elastyczna taśma grzewcza dopasowuje się do rzeczywistej średnicy wału i tym samym umożliwia osiągnięcie stałej wartości odparowania niezależnie od stanu okładziny filcowej. Wysokiej jakości powierzchnia niecki […]

Magiel wysokowydajny SHM / SHM GAS

Wysokowydajny magiel dla wielorakiego zastosowania. Wysokowydajny magiel SHM wyróżnia się szczególnie wysoką zdolnością odparowania, jak również wyśmienitą jakością maglowania szerokiego spektrum artykułów. Wysokiej jakości powierzchnia niecki zapewnia bieliźnie niespotykaną jakość wykończenia. Przeźroczysta pokrywa górna ISO Concept umożliwia pełną kontrolę nad przerabianą bielizną. Dzięki kompaktowej budowie magiel SHM nie zajmuje dużej powierzchni, przez co znajduje zastosowanie […]

Magiel wysokowydajny SHM / SHM GAS

Rodzaje magli

Zdolność przerobowa nowoczesnych pralni wodnych zależy w znacznym stopniu od wydajności prasowania płaskich wyrobów włókienniczych, które stanowią na ogół około 70% całego przerobu. W celu optymalizacji procesu prania wyrobów płaskich sortuje się bieliznę na wielko- i małoformatową. Warunek ten najczęściej prowadzi do wyodrębnienia oddzielnych zespołów prasowania, co w efekcie przyczynia się do znacznego wzrostu wydajności prasowania oraz zwiększenia efektywności ekonomicznej.

Magle walcowe

Prasowanie polega na dociskaniu bielizny do gorącego, wypolerowanego walca, który może obracać się powodując przesuwanie bielizny. Docisk bielizny do walca umożliwiają taśmy filcowe (pasy), które opasają walec na możliwie najdłuższym obwodzie.

Magle nieckowe

Zasada prasowania polega na dociskaniu bielizny do gładko wypolerowanej niecki, przy pomocy walca. Walec owinięty jest najczęściej filcem lub inną okładziną). Maglowanie polega na przesuwaniu prasowanych tkanin po gładkich ściankach niecki. Ruch posuwisty nadaje bieliźnie walec dociskowy, obracający się wokół własnej osi z określoną prędkością (prędkość ta jest regulowana w zależności od rodzaju maglowanego włókna). Niecka jest podgrzewana od wewnątrz a ciepło to przekazywane jest do prasowanej bielizny.

Magle parowe

Magiel parowy to profesjonalna prasowalnica przemysłowa wyposażona w mechanizm parowego podgrzewania niecki. Takie urządzenie to gwarancja niezawodności i bezpieczeństwa. Magle parowe są przyjazne środowisku, cechują się także stosunkowo niewielką awaryjnością. Zapewniają równomierny nacisk na całą prasowaną powierzchnię, gwarantując precyzyjne wygładzenie wszelkich nierówności. Nowoczesne prasowalnice parowe to gwarancja perfekcyjne wykończonej odzieży. Zaletą magli parowych są także niskie koszty eksploatacji.

Magle gazowe

Magiel gazowy to specjalistyczne urządzenie wykorzystujące gazowe podgrzewanie cylindrów. Do używania takich prasowalnic niezbędne są odpowiednie warunki techniczne lokalu. Magle gazowe zapewniają wyjątkowo wysoką efektywność wygładzania tkanin. Taka maszyna nadaje się do prasowania nawet największych sztuk bielizny. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Najważniejszymi parametrami, na jakie należy zwrócić uwagę przy ich zakupie, są: średnica walca, szerokość walca, prędkość prasowania i zużycie gazu.

Na wydajność procesu maglowania wpływają następujące czynniki:

  • temperatura i wielkość powierzchni prasowania
  • czas kontaktu bielizny z nagrzaną powierzchnią prasującą
  • masa powierzchniowa wyrobu włókienniczego
  • wilgotność bielizny po odwodnieniu
  • docisk walca
  • rodzaj i jakość obłożenia walców