Kim jesteśmy

O NAS

Od ponad 50 lat firma Kannegiesser jest obecna na rynku polskim − początkowo w branży konfekcyjnej, a później w branży pralniczej.

Od 2010 roku jesteśmy wyłącznym przedstawicielem tej marki na polski rynek. Siedziba naszej firmy mieści się na południu Polski – w Olkuszu. Zajmujemy się sprzedażą i montażem profesjonalnych maszyn pralniczych firmy Herbert Kannegiesser GmbH z Niemiec.

Jesteśmy obecnie największym producentem przemysłowej techniki pralniczej oferującym kompletną paletę maszyn i systemów − począwszy od działu pralniczego, na szerokiej gamie maszyn wykańczających kończąc.

Naszym celem jest zaopatrzenie w sprzęt i pomoc w budowie jak najefektywniejszych i jak najlepiej wyspecjalizowanych pralni w branży.

HISTORIA FIRMY KANNEGIESSER

Firma została założona w 1948 roku przez Herberta Kannegiessera, który do końca wojny pracował w przemyśle lotniczym.

W drewnianej szopie niedaleko Vlotho wraz z czterema pracownikami rozpoczął produkcję maszyn do prasowania dla przemysłu odzieżowego, będącego w tym czasie jednym z głównych przemysłów we wschodniej Westfalii.

Urządzenia do prasowania koszul stały się specjalnością młodej firmy i ugruntowały jej międzynarodową reputację. Gdziekolwiek na świecie sukienki były prasowane maszynowo, od Hongkongu po Brazylię, od Rosji po RPA, działała maszyna Kannegiesser.

HISTORIA FIRMY KANNEGIESSER

Pierwszy kryzys firmy nastąpił w latach 60-tych. Po gwałtownym wzroście sprzedaży maszyn i zatrudnieniu 180 pracowników w 1961 r. rynek koszul nieoczekiwanie załamał się na skalę światową, zarówno w branży pralniczej, jak i odzieżowej.

Konsekwencje wyciągnięte z tej sytuacji obejmowały rozszerzenie zakresu produkcji. Dla przemysłu odzieżowego Kannegiesser stał się pionierem w dziedzinie technologii utrwalania, a przez dziesięciolecia marka Kannegiesser była synonimem „urządzeń utrwalających” w wielu krajach,np. w USA.

W 1970 roku Herbert Kannegiesser, założyciel firmy, poważnie zachorował i przeniósł zarządzanie firmą na swojego wówczas 27-letniego syna Martina, który stał się właścicielem firmy po śmierci ojca.

Umiędzynarodowienie firmy było konsekwentnie kontynuowane, a asortyment produktów poszerzony.

Kannegiesser poświęcił się koncepcji kompletnych rozwiązań systemowych. Podejście to rozpoczęło się w 1978 r. Od tak zwanych linii odzieżowych z ich główną maszyną – Tunnel Finisher. Kannegiesser był w stanie uzyskać wiodącą pozycję w Europie w tym sektorze.

W 1990 r. opracowano efektywną produkcję prasowalnicową, wspartą ogromnym funduszem  know-how byłej firmy Textima w Aue, dzisiejszego członka grupy Kannegiesser Aue GmbH.

Zakup Passat i Pharmagg w 1998 r. stanowił decydujący krok w tak zwanym obszarze prac mokrych.

Od tego czasu Kannegiesser jest producentem pełnej gamy przemysłowych maszyn pralniczych, który jest w stanie zaoferować pełny zakres dla wszystkich indywidualnych procesów prania.

W 1990 r. opracowano efektywną produkcję prasowalnicową, wspartą ogromnym funduszem know-how byłej firmy Textima w Aue, dzisiejszego członka grupy Kannegiesser Aue GmbH.

Zakup Passat i Pharmagg w 1998 r. stanowił decydujący krok w tak zwanym obszarze prac mokrych.

Od tego czasu Kannegiesser jest producentem pełnej gamy przemysłowych maszyn pralniczych, który jest w stanie zaoferować pełny zakres dla wszystkich indywidualnych procesów prania.

W 2005 r. Kannegiesser przejął 100% udziałów brytyjskiej firmy Ducker Engineering Limited  i zintegrował spółkę z dwoma zakładami produkcyjnymi w Kendal i Banbury w ramach grupy spółek.

Martin Kannegiesser, prezes Herbert Kannegiesser GmbH w 2017r. podpisał umowę z właścicielem firmy E-Tech, Inc., Joe Schultem.

Połączona firma skoncentruje się na rynku północnoamerykańskim, oferując całkowicie zintegrowane rozwiązania w zakresie zautomatyzowanego sprzętu dla operatorów pralni.